piątek, 18 września 2015

"Stop zwolnieniom z WF-u"


Cześć Wszystkim!
Nie da się ukryć, iż od dłuższego czasu szkoły borykają się z problemem zaangażowania uczniów w zajęcia wychowania fizycznego. Niestety coraz więcej młodych ludzi zwłaszcza uczęszczających do szkół gimnazjalnych czy ponad gimnazjalnych nie chce brać udziału w lekcjach Wuefu. Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło stworzyć kampanię społeczną pod hasłem "Stop zwolnieniom z Wuefu". Do projektu zaangażowały się wielkie osobistości. Nie mogło także zabraknąć kadry polskich skoczków, którzy zostali ambasadorami tej akcji. Wczoraj (17.09.2015) na kompleksie skoczni w Szczyrku zorganizowano konferencje prasową, w której udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki - Adam Korol, kadra A skoczków narciarskich oraz trener - Łukasz Kruczek. Dodatkowo uroczyście otwarto nową halę sportową COS Szczyrk.
"W kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u” główny nacisk położony został na sportową rywalizację i aktywne spędzanie czasu w grupie. Akcja jest skierowana do wszystkich. Chcemy pokazać młodym ludziom korzyści, jakie niesie uprawianie sportu, choćby poprzez uczestnictwo w lekcjach WF-u. Chcemy pokazać, że sport to także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu" - stwierdził Adam Korol
Ambasadorami akcji zostali: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Łukasz Kruczek.
Swoją opinię ma także 2krotny mistrz olimpijski z Soczi:
"Nie można nikogo zmusić do chodzenia na wuef, ale trzeba zachęcać. Warto pokonywać bariery i wyznaczać sobie coraz wyższe cele, kształtując organizm. Lekcje WF-u dają możliwość poznawania siebie w różnych sytuacjach, nieraz trudnych, w których uczniowie sobie nie radzą. A to pomaga odkryć, jak sobie radzić"
Bardzo dobre wspomnienia z Wf-u miał także Łukasz Kruczek, który wspomina to jako dobrą zabawę:
"WF był jedną z form rozrywki. Wracało się ze szkoły do domu i WF był dalej kontynuowany. Po szkole graliśmy w piłkę, jeździliśmy na rowerach. Byliśmy bardzo aktywni. Teraz jest z tym różnie. To duże wyzwanie dla rodziców i nauczycieli, by zachęcać młodzież do aktywności. Dziś młodzież ma wiele rozrywek, które nie kosztują wiele wysiłku. Aktywność fizyczna, która była rozrywką, staje się mimo wszystko przymusem"
Według badań 17% dzieci w wieku 11-15lat ma nadwagę. W 80% tych przypadków problem ten nie zostaje rozwiązany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz