sobota, 26 stycznia 2013

Wielkie Emocje :)

Cześć wszystkim ;)
Co to był za konkurs ! ;) Ogromne emocje targały mną do samego końca ;)
Pierwsza seria była dużo mniej ciekawa niż druga ;) W pierwszej serii początkowo zawodnicy nie pokazali się z najlepszej strony , wyjątkowo dobrze radził sobie: Czech Jan Matura (210,5m) oraz Andreas Stjernen  (215,5m - 4 pozycja) . Najdalej skakali Stoch Kamil ( 213,5 - 3m) , Gregor Schlierenzauer ( 216,5m - 2m) oraz Simon Ammann ( 215,5m- 1m) . Jak już wcześniej wspominałam druga seria była bardziej widowiskowa . Myślę, że to dzięki temu, że jury postanowiło wydłużyć rozbieg ( z 15 na 18 ) belkę startową . Najbardziej interesująca była końcowa gdzie zawodnicy zażarcie walczyli o miejsce na podium ;) Atak na czołową lokatę rozpoczął Andreas Stjernen,  który skoczył 232,5 m , jednak nie wystarczyło to na podium zawodów ( 4 lokata) . Następnie Kamil Stoch próbował utrzymać swoją lokatę po pierwszej serii . Niestety przy tak wysokim poziomie rywalizacji skok na odległość 232,5m wystarczył mu  na 5 miejsce ale wyrównał za to rekord Polski w długości skoku ;) Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli między sobą Gregor Schlierenzauer i Simon Ammann ;) Pierwszy skakał mój wielki idol , który stanął na wysokości zadania i poleciał aż na 240 metrów !! :D Ammann także oddał rewelacyjny skok 229,5m jednak przy tak rewelacyjnym  skoku Schlieriego musiał uznać jego wyższość , lecz przegrał z nim zaledwie o 0,5 pkt , ponieważ Gregor otrzymał niskie noty za lądowanie bez telemarku. Natomiast 3 miejsce zajął Mistrz Świata w Lotach z ubiegłego roku Robert Kranjec (232,5m). Dzięki dzisiejszej victori Gregor Schlierenzauer umocnił się w klasyfikacji Pucharu Świata i został liderem Pucharu Świata w Lotach Narciarskich, a co najważniejsze odniósł 46 zwycięstwo w pucharze świata i zrównał się pod tym względem z finem Mattim Nykanenen :) Jutrzejszy konkurs zapowiada się obiecująco :) Ciekawe czy jutro padnie  rekord świata i jaki śmiałek mógłby tego dokonać ? Zapraszam jutro na konkurs indywidualny w Vikersund w TVP1