wtorek, 18 czerwca 2013

Bezkonkurencyjny Robert Johansson wygrywa w Drammen i Oslo ! :D

Cześć Wszystkim !
Wczoraj i dziś w Norwegii odbyły się dwa kolejne konkursy z cyklu Sommerhoppuke. Bezkonkurencyjny w obu konkursach okazał się Robert Johansson. Jednak całą klasyfikację wygrał 2 zawodnik Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata 2012/2013 - Anders Bardal.
Wczorajszy konkurs na skoczni K74 w Drammen wygrał nie zwykły skoczek - Robert Johannsson. Młody Norweg poleciał aż 74,5 i 75 m (228,3pkt). Na 2 miejscu uplasował się Fredrik Bjerkeengen. Radzący sobie coraz lepiej obiecujący skoczek pofrunął, tak samo jak jego kolega, jednak o wszystkim zadecydowały noty za styl. Na najniższym stopniu podium, dzięki skokom na 74, i 74,5m stanął Grimsrud Simen. Poza podium uplasował się Andreas Stjernen. Niesamowity lotnik lądował na 74 i 74,5 m, jednak nie wystarczyło to na podium zawodów. Na kolejnych miejscach znaleźli się : Mats Berggaard oraz Kim Rene Elverum Sorssel (223,5pkt), Knut Jokerud Strand (219,5pkt), Anders Fannemel (215,8pkt), Anders Bardal (209,2pkt), a czołową dziesiątkę zamknął Joachim Hauer (208,4pkt).

Natomiast w dniu dzisiejszym zorganizowany został konkurs w Oslo. Ponownie najlepszy okazał się Robert Johansson, dzięki skokom na 101,5 i 92,5m (240,5pkt). Na drugim miejscu znalazł się Anders Bardal. Mistrz Świata z Val di Fiemme ze skoczni normalnej poleciał dwukrotnie na 97 m (239pkt). Na 3 miejscu uplasował się Anders Fannemel. Utalentowany skoczek lądował na 101 i 94 metrze (238pkt). Na pechowym czwartym miejscu uplasował się Kim Rene Elverum Sorssel. Skoczek pokazujący się w ubiegłym sezonie na konkursach rangi Pucharu Świata poszybował na 97,5 i 84m (232,5pkt). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Fredrik Bjerkeengen (227,5pkt), Simen Grimsrud (226,5pkt), Mats Berggaard (225,5pkt), Jarl Ribber (224pkt), Stian Andre Skinnes (215,5pkt),  w czołowej "10" uplasował się, także Andreas Stjernen (210,5pkt).
Konkursy były emocjonujące i niezwykłe. Już nie mogę doczekać się letnich konkursów, które będą z pewnością niesamowite. W następny wtorek odbędzie się w Wiśle konferencja prasowa odnośnie przygotowań do konkursów letnich i zimowych w Wiśle. Wezmę w niej udział jako dziennikarka. Trzymajcie kciuki. To moja pierwsza konferencja prasowa !
Następna notatka w piątek :) Serdecznie Zapraszam :)