niedziela, 30 czerwca 2013

Weekendowe zawody w Stams :)

Cześć Wszystkim
W ten weekend odbyły się pierwsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackiej miejscowości - Stams.
Pierwszego dnia rywalizacji znakomicie spisali się reprezentanci Polski, którzy wszyscy zapunktowali . Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Biegun. Utalentowany młody skoczek biorący udział min. w zawodach rangi Pucharu Świata w minionym sezonie, dzięki skokom na 113 i 106m wyprzedził on aż o 12,5 pkt drugiego - Daniela Weniga (110,5 i 103,5m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec - Stephan Leyhe. Młody skoczek poleciał 110,5 oraz 100m. Na pechowym czwartym miejscu uplasowali się ex aequo reprezentanci naszego zachodniego sąsiada - Jan Maylaender oraz Pius Paschke. Łącznie za dwa skoki zgromadzili 226,5pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Janda, Aleksander Zniszczoł,  Rok Justin, Cestmir Kozisek, a czołową dziesiątkę zakończył Jan Ziobro. Reszta podopiecznych Roberta Matei i Piotra Fijasa uplasowała się na następujących miejscach:
Klemens Murańka (12), Stefan Hula (13), Krzysztof Leja (14), Bartłomiej Kłusek (18) oraz Łukasz Rutkowski (26). Zaskakująco słabo poradzili sobie reprezentanci gospodarzy. Najlepszy z nich Stefan Hayboeck zajął odległe 14 miejsce.  Należy jednak pamiętać, iż był to konkurs inauguracyjny. Zawodnicy nie wiadomo z jaką formą przystąpili do konkursu. Jednak pomimo wielu niespodzianek zawody były na wysokim poziomie i śmiało można powiedzieć, że był to konkurs zdominowany przez polskich i niemieckich skoczków.

Następnego dnia (30 czerwca) nastąpił drugi dzień rywalizacji.
Po wyrównanej walce zawody wygrał zwycięzca klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata 2005/2006 - Jakub Janda. Znany skoczek wszystkim kibicom skoków narciarskich lądował na 109,5 i 115 metrze. Niespodziewanie na drugim miejscu znalazł się Rok Justin. Słoweński skoczek pofrunął na 112 i 111,5m. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro. Na kolejnych lokatach uplasowali się : Cestmir Kozisek, Stefan Hula, Markus Eisenbichler, Klemens Murańka, Mackenzie Boyd-Clowes, Krzysztof Biegun a pierwszą dziesiątkę zamknął Marinus Kraus.
Na wysokim 13 miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł. Bardzo dobrze spisał się również debiutant - Krzysztof Leja, który zajął 18 miejsce i po raz drugi zapunktował w Stams.
Następne zawody zostaną zorganizowane w Kranju. Z pewnością nie zabraknie wielu emocji :)
Następna notatka w poniedziałek serdecznie zapraszam :)