piątek, 20 grudnia 2013

Wolfgang Loitzl wygrywa kwalifikacje w Engelbergu!

Cześć Wszystkim!
Po niezwykle emocjonujących i jakże udanych konkursach dla naszych reprezentantów w niemieckim Titisee-Neustadt karuzela Pucharu Świata przeniosła się do szwajcarskiego Engelbergu. W dniu dzisiejszym na skoczni HS-137 zostały zorganizowane 2 serie treningowe oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.
Niespodziewanie triumfatorem kwalifikacji został Wolfgang Loitzl. Austriak pochodzący z Bad Ischl poszybował bardzo daleko, bo aż na 138 metr. Widać, iż forma podopiecznego Aleksandra Pointnera wzrasta z kolejnymi zawodami. Na drugim miejscu uplasował się Klemens Murańka. Młody reprezentant Polski, po udanym debiucie w tym sezonie w Titisee-Neustadt spisuje się coraz lepiej. Świetny skok na 134,5 metra pozwolił mu zająć tak wysoka pozycję. 3. lokata przypadła Thomasowi Diethartowi, który lądował na 135 metrze. Dobry występ zanotował również skoczek naszych południowych sąsiadów - Jakub Janda. Zdobywca Pucharu Świata z sezonu 2005/2006 wylądował na 133,5 m, co dało mu w rezultacie 4. miejsce ex aequo z Norwegiem - Andersem Fannemelem, który otrzymał taką samą notę za skok 132,5 metrowy. 6. pozycję zajął Peter Prevc. Słoweniec oddał poprawny, ale nie rewelacyjny skok, na jaki go z pewnością stać (131m).
Całkiem nie źle na skoczni Gross-Titlis Schanze prezentuje się Janne Ahonen. Legenda tej dyscypliny sportu powróciła ponownie do rywalizacji w tym niezwykłym sporcie, aby zdobyć medal na Igrzyskach w Soczi, co moim zdaniem jest mało prawdopodobne, gdyż poziom jest wyrównany i każdy będzie miał szanse na zwycięstwo czy miejsce na podium. 131.5 metra wystarczyło, aby zająć 7. lokatę. Spora niespodzianką jest to, iż najwyżej sklasyfikowanym z niemieckich skoczków jest - Andreas Wank, który uplasował się na 8. miejscu. Na spore brawa zasługuję Roberto Dellasega, który znalazł się na 9. pozycji. Czołową "10" zakończył Jaka Hvala.
Pozostali nasi skoczkowie spisali się dobrze. Na 15. miejscu ze skokiem na 130 metr znalazł się Jan Ziobro, a 27. lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu (127.5m). Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Maciej Kot nie musieli się kwalifikować.
Z czołowej dziesiątki świetnie wypadł "Wiewiór". Reprezentant Klubu KS Wisła Ustronianka poszybował na 136m. Lider klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata - Gregor Schlierenzauer wylądował na 135 metrze.
Już jutro o 14 konkurs! Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!